Školní ples 2018

 

Dne 1. února se konal, jako vždy v tomto období, v prostorách žacléřského kulturního domu školní ples, jehož hlavními hvězdami jsme my, žáci devátých tříd, a již brzy i absolventi, základní školy. A ne ledajaké, ale právě této výjimečné, žacléřské.

Za všechny mé spolužáky mohu říct, že tento zážitek byl opravdu úžasný a všem nám utkvěl v paměti i v našich srdcích navždy. Díky plesu jsme poznali, jak moc nám jednomu na druhém záleží. I když se to na první pohled nezdá, držíme pospolu a vzájemně si držíme palce. To hlavně u nadcházejících přijímacích zkoušek. Vybírání šatů, košilí, kravat, nacvičování předtančení, výzdoba sálu...to vše jsme dělali bok po boku. Celý ples se nesl ve znamení skvělé nálady, příjemné atmosféry a dobré hudby. Zlatým hřebem večera je vždy „předtančení deváťáků“ a hlavně jejich šerpování. K tomu dodám jen to, že žádné oko nezůstalo suché. Vše skončilo v dobré náladě a ten večer jsme se rozcházeli jako přátelé na celý život. A doufáme, že to tak zůstane. I s učiteli jsme se rozloučili s upřímnými úsměvy. Den poté bylo samozřejmě vše ve starých kolejích, ale my už víme, že tyto city v nás jsou, na konci roku je v sobě zase probudíme a rozletíme se do světa.
                                                                                                                                                                                             za 9.A Veronika Kápičková