Okresní kolo v minikopané ZŠ

Na trutnovském stadionu v Horním Starém Městě se 8. června 2017 konalo okresní kolo v minikopané v kategorii mladších žáků 6. a 7. ročníku. Za příjemného počasí se zde utkalo pět družstev (Gymnázium Trutnov, ZŠ V Domcích, ZŠ a MŠ Rudník, ZŠ Školní Vrchlabí a ZŠ Žacléř). Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým 2x10 minut s pětiminutovou přestávkou. Základem našeho týmu bylo šest fotbalistů (Adrián Birka, Roman Horváth, David Hradecký, Radek Škliba, Lukáš Rohrbacher a Petr Koštrna). Zbytek byl doplněn o nadšence, kteří se rozhodli bojovat i bez zkušeností a tréninků (Petr Lubas, Filip Novotný, Erik Tomeš a Dominik Demuth). Naše škola vyslala ty nejlepší a to se také vyplatilo. Po čtvrtém vítězném zápase naše hochy čekal největší soupeř, chlapci ze ZŠ V Domcích. Základem jejich týmu bylo několik velice zkušených fotbalistů. Posledních deset minut zápasu bylo opravdu nelítostných, protože našim se podařilo skórovat 1:0 a to se soupeři, který si byl jistý vítězstvím, vůbec nelíbilo. Nakonec jsme tento výsledek udrželi do konce zápasu a zlaté medaile a putovní pohár byly naše. Velké poděkování také patří panu Hradeckému a panu Drábkovi, kteří celé sportovní utkání ze strany jejich trenérů, výborně koučovali. Umístění na 1. místě z pěti zúčastněných týmů je důkazem toho, že žacléřská škola dokáže spolehlivě obstát v konkurenci ostatních škol. Obdivuhodným výkonem celého týmu o sobě opět dala vědět. Za vzornou reprezentaci naší školy všem děkujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.